В Україну завезли великі партії картоплі з Європи, які в ЗМІ вже встигли охрестити “технічною” і додали, що вона нібито непридатна до вживання. Незважаючи на таку назву, експерти запевняють, що вона абсолютно безпечна для здоров’я і може бути використана при приготуванні їжі.
Про це сказано в статті “Сегодня”. За словами експертів, внутрішнього врожаю країні недостатньо для покриття потреб, тому в цьому році Україна імпортує особливо великі партії картоплі.
“Те, що Україна в цьому сезоні імпортувала величезні обсяги картоплі, це правда. Через те, що у нас не було врожаю у минулому році. З початку сезону, тобто з липня 2019 року, до квітня 2020-го було завезено майже 400 тисяч тонн картоплі. А за рік, з липня по липень, обсяг імпорту складе близько півмільйона тонн. Це дійсно безпрецедентна ситуація. Тому що в попередні роки ми імпортували тільки 4-5 тис. тонн картоплі на рік і переважно насіннєвої”, – розповіла керівник департаменту аналітики ринку “Шувар” Тетяна Гетьман.
Експерт також визнала: у цьому році Україна закуповувала картоплю, де тільки можна: і в Європі, і в Азії, тому, що своїх запасів реально не вистачало.
“Не дивлячись на великий обсяг імпорту, ціни на картоплю не знижуються. На сьогоднішній день оптові ціни тримаються на рівні 9-11 грн за кілограм. І на українську, і на імпортну картоплю. Це рекордно висока ціна. І незважаючи на те, що завозиться багато, ціна не падає. Це говорить тільки про те, що внутрішнього продовольства недостатньо. Немає такого, що ми завозимо за 11 грн, наприклад голландську, а український фермер не може продати по 2 грн”, – пояснила Гетьман.
Але що стосується “неїстівної” картоплі, Гетьман запевняє: це не відповідає дійсності. Всі сорти картоплі, яка завозиться, можна їсти.
Виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова підтверджує: технічна картопля абсолютно їстівна.
“Технічна картопля насправді – це просто картопля. Вона класна, вона хороша. Мало того, зовні вона виглядає бездоганно. І вона не втрачає свій зовнішній вигляд при недотриманні правил зберігання. Наприклад, якщо ми будемо зберігати картоплю в кімнатних умовах, без холодильника 2-3 місяці, вона втратить свій тургор (пружність), почнуться ростові процеси. А з технічною картоплею після декількох місяців зберігання на кухні нічого не станеться. В чому особливість технічної картоплі? Вона хороша для смаження. Але вона розварюється. Саме це мають на увазі, коли говорять, що борщ або пюре з технічної картоплі готувати не варто”, – пояснює Руженкова.
Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні Незабаром може завершитися гаряча фаза, каже астролог.…
В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…
"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…
На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…
НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…
"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…
This website uses cookies.