Люди похилого віку найбільш уразливі до коронавірусу, оскільки у їхньому організмі знижена кількість специфічних молекул, що відносяться до мікроРНК.
Тобто до малих некодуючих молекул РНК довжиною 18-25 нуклеотидів. Такого висновку дійшли вчені Університету Огаста в США, повідомляє Aging and Disease.
Зазначається, що мікроРНК (miRNA) у клітинах-господаря націлюються на 3′-нетрансльовану й кодуючу область вірусного генома. Вони блокують їхні функції, створюючи у такий спосіб противірусний ефект.
Під час дослідження фахівці проаналізували людські мікроРНК, націлені на геноми збудників коронавирусів SARS і COVID-19, визначивши зв’язок між їхньою кількістю і віком пацієнта.
Так, усього було знайдено 848 мікроРНК, націлених на геном вірусу SARS, і 873 – на COVID-19. Водночас молекули, які беруть участь у придушенні розмноження нового типу коронавірусу, виявилися пов’язані з різними віковими змінами і захворюваннями.
Зокрема, з’ясувалося, що у людей похилого віку спостерігалося зниження кількості захисних молекул, що й може стати причиною тяжких симптомів і високої смертності від COVID-19 у літніх людей.
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
"Чудовий сюрприз для пенсіонерів наближається, пенсія зміниться раптово": цим літнім українцям готують несподіванку Окремі категорії…
This website uses cookies.