Люди похилого віку найбільш уразливі до коронавірусу, оскільки у їхньому організмі знижена кількість специфічних молекул, що відносяться до мікроРНК.
Тобто до малих некодуючих молекул РНК довжиною 18-25 нуклеотидів. Такого висновку дійшли вчені Університету Огаста в США, повідомляє Aging and Disease.
Зазначається, що мікроРНК (miRNA) у клітинах-господаря націлюються на 3′-нетрансльовану й кодуючу область вірусного генома. Вони блокують їхні функції, створюючи у такий спосіб противірусний ефект.
Під час дослідження фахівці проаналізували людські мікроРНК, націлені на геноми збудників коронавирусів SARS і COVID-19, визначивши зв’язок між їхньою кількістю і віком пацієнта.
Так, усього було знайдено 848 мікроРНК, націлених на геном вірусу SARS, і 873 – на COVID-19. Водночас молекули, які беруть участь у придушенні розмноження нового типу коронавірусу, виявилися пов’язані з різними віковими змінами і захворюваннями.
Зокрема, з’ясувалося, що у людей похилого віку спостерігалося зниження кількості захисних молекул, що й може стати причиною тяжких симптомів і високої смертності від COVID-19 у літніх людей.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.