Парки та сквери в Україні закрили на період карантину не для епідеміологічного, а для психологічного ефекту.
Як заявив в інтерв’ю телеканалу “Україна24” головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, з точки зору епідеміології необхідності закривати парки не було
“Коли я з самого початку аналізував ті заходи, які впроваджувались в Китайській Народній Республіці, потім в Італії, також з точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це крапельна інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передачі. Потім, коли починали аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, вони розповідали, що якщо люди не бачать, це невидима інфекція, то треба створити якийсь психологічний ефект. І завдяки цьому психологічному ефекту у людей з’являлося відчуття небезпеки і необхідність дотримання карантинних заходів, які вводилися урядом”, – зізнався Ляшко.
Він додав, що у випадку з громадським транспортом була не стільки проблема інфікування в ньому, скільки проблема внутрішньої міграції населення.
“Замість того, щоб ізолюватися, люди, маючи транспорт, який буде вільно пересуватися, будуть навіть без необхідності відвідувати певні місця, тобто на ті ж ринки “для екскурсії” поїдуть люди похилого віку. Ми це відзначали і знаємо, як це відбувається. Тому велика міграція призводить до порушення всіх принципів карантину”, – наголосив головний санлікар.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.