У Києві 4-річна дівчинка зазнала хімічного і токсичного опіку легень однією з найпопулярніших нині дитячих іграшок – слаймом.
Дитина вдихнула шматочок слизу і на два тижні опинилася у реанімації, пише ТСН.
Зараз Ясі не можна контактувати з дтьми, аби не застудитися. Дівчинка нещодавно пережила тяжке ураження легень – у неї був хімічний і токсичний опік.
Яся почала кашляти, а коли лягала, то бухикання посилювалося. Мама відвезла її на консультацію в “Охматдит”, де жінці повідомили, що в бронхах у дівчинки знайшли схожу на клей речовину.
У родині припускають,що причина – слайм. Це желеподібна субстанція з приємним запахом і привабливим кольором. Шматочок слизу скоріше за все Яся запхала в ніс і тоді вдихнула.
“Виявили велику кількість стороннії тіл в бронхах обох легень. Врешті виявилося, що це слайм”, – каже хірургиня дитячої лікарні “Охматдит” Ванда Милінецька.
Під загальним наркозом бронхи дівчинки чистили тричі. Частини хімічного слизу відшкрябували від бронхів. Яся два тижні провела в реанімації. Дівчинку вводили в медикаментозний сон, а за неї дихали штучні легені. Нині дитина тільки починає відновлюватися.
Слайми – одна з найпопулярніших дитячих іграшок. Її можна побачити в школах, садках, дитячих майданчиках. Дитячий психолг повязує таку популярність з антистрес-ефектом для дітей. “Воно розслабляє”, – каже жінка.
Психологиня разом з донькою Христиною робить лизунів у домашніх умовах. Один з інгредієнтів – це тетраборат або борна кислота, яку можна купити в аптеці.
Вчитель хімії Олексій Головань каже, тетраборат зовсім не підходить для дитячих ігор. “Борна кислота або тетраборат за чотирьохбальною шкалою має токсичність двійку – це означає, що вона при тривалому контакті зі шкірою може викликати алергічні реакції. Якщо її спробувати на смак, може викликати і запаморочення”, – пояснив Олексій Головань.
Шукайте деталі в групі Facebook