Топ-10 відомих політиків, які не потрапили в Раду

Підсумки дострокових виборів стали фінішною рисою для багатьох нинішніх нардепів і відомих політиків, які провели в Раді кілька скликань або були на перших ролях у своїх партіях.

Ми наведемо 10 найвідоміших персон, чиї надії потрапити в парламент розвінчали попередні результати голосування. Серед них як мажоритарники, так і учасники партійних списків.

1. Ігор Кононенко
Заступник голови парламентської фракції Блоку Петра Порошенка та один з найближчих соратників п’ятого президента програв вибори в мажоритарному окрузі №94 (Київська область). Кононенко – фігурант багатьох журналістських розслідувань, у тому числі про корупцію і причетність до махінацій з виведення сотень мільйонів гривень з обленерго. У цій справі НАБУ веде розслідування.

2. Олександр Грановський
Ще один близький соратник Порошенка програв боротьбу кандидату від Слуги народу Олександру Куницькому в мажоритарному окрузі №169 (Харківська область). Був обраний нардепом у 2014 році від БПП, проте пізніше вийшов з партії та на вибори йшов як самовисуванець.

3. Олександр Третьяков
Бізнесмен і нардеп чотирьох скликань, Третьяков був одним з найбільш впливових і заможних «багнетів» БПП. Вперше був обраний до Ради в 2002 році, був близьким соратником Віктора Ющенка і одним зі спонсорів-засновників партії Наша Україна.

4. Володимир Гройсман
Колишній мер Вінниці вийшов на всеукраїнський рівень у 2014 році, коли спочатку став віце-прем’єром в уряді Арсенія Яценюка, а потім потрапив у Раду від Блоку Петра Порошенка. Півтора року він займав крісло спікера парламенту, поки не був призначений прем’єр-міністром України.

5. Олег Ляшко
Головний шоумен Ради восьмого скликання і його політсила в парламент не пройшли: Радикальна партія фінішувала шостою, її підтримали близько 4% виборців. До цього фіаско Олег Ляшко був депутатом чотирьох скликань парламенту поспіль, з 2006 року: двічі він обирався від Батьківщини, двічі – на чолі власної партії.

Читайте також  Віктор Медведчук: Розпуск парламенту - це єдиний вихід з політичної кризи в Україні

6. Ігор Смешко
Екс-глава СБУ часів Леоніда Кучми і керівник новоствореної партії Сила і честь не зміг конвертувати в депутатський мандат свій раптовий успіх на президентських виборах 2019 року. Тоді він несподівано набрав більше 6%, проте Сила і честь не дотягнула до 5% бар’єру – вона фінішувала сьомою з результатом 3,8%.

7. Євген Мураєв
Лідер списку Опозиційного блоку не потрапляє в Раду разом з усією своєю політсилою: за підсумками обробки понад 90% протоколів Опоблок набирає трохи більше 3% голосів при прохідному бар’єрі в 5%.

8. Анатолій Гриценко
Відомий як один з найбільш незговірливих українських політиків, лідер партії Громадянська позиція разом зі своєю політсилою набрав трохи більше 1% голосів.
Колишній міністр оборони і депутат двох скликань Ради (2007-2014) програв вже дві парламентські і три президентських кампанії поспіль.

9. Надія Савченко
Насичена біографія не допомогла колишній льотчиці переобратися в Раду. Савченко, яка потрапила в парламент від Батьківщини, за останні роки пройшла шлях від ув’язненої Кремля і Героя України до підозрюваної в підготовці держперевороту і теракту в Раді.

10. Геннадій Кернес
Харківський мер напередодні виборів створив партію Довіряй ділам, куди увійшли кілька міських голів (включно із мером Одеси Геннадієм Трухановим). Політсила «розбавила» список Опоблоку – і залишилася без депутатських мандатів. Не пройшов в Раду і Кернес, який входив до першої десятки Опоблоку.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -