В Івано-Франківську група підлітків жорстоко побила новенького зі своєї школи

Під час святкування Дня міста на вулиці Бельведерській в Івано-Франківську побилися підлітки. Один з них потрапив у лікарню з серйозними ушкодженнями голови та шкірних покривів. За словами хлопця, побили його п’ятеро. Мама хлопця звернулася в правоохоронні органи для з’ясування обставин цієї справи. Інша сторона звинувачення заперечує, тож батьки всіх учасників конфлікту готові в суді відстоювати свою правду.

Олександрові 14 років, він навчається у ЗШ №25. Минулого року сім’я хлопця змінила житло, переїхала в центр Івано-Франківська, тож його мама Інна Гришук задумалася над переведенням сина в іншу школу неподалік від дому.

«На колектив у тій школі син не скаржився, але постійно просив перевести його зі школи, казав про постійні натиски. Я сприймала це так, що він має друзів тут, на новому місці», – розповідає жінка.

6 травня Олександр разом із двома друзями, Юрієм та Сергієм, гуляв містом. На Бельведерській, на протилежній стороні вулиці, він побачив хлопців з тієї школи, де навчається, перейшов дорогу, підійшов до них привітатися. Хлопців було шестеро чи семеро.

«Один з хлопців, Іван, вдарив мого сина по кепці, вона впала на землю. Була ще словесна перепалка, хлопці обзивали Олександра. Тоді він нахилився, щоб підняти кепку. Ще один з них, Дмитро, вдарив сина ногою, удар припав на руку. Олександр пригнувся, а хлопець відразу почав завдавати ударів. Син просив припинити, але прийшли й інші хлопці, які приєдналися до нападника, почали бити ногами по голові», – описує події жінка.

З двору вийшла дівчина, вона здійняла крик, просила хлопців зупинитися. Все закінчилося тоді, коли з магазину вийшли друзі Олександра і почали розштовхувати хлопців. З двору прибігли й інші хлопці, Олександрові стало погано, його відливали водою.

Читайте також  В центрі Івано-Франківська ВАЗ наїхав на велосипедиста (фотофакт)

«Олександр грає на двох музичних інструментах. Він – астматик. У жодні конфлікти ніколи не встрявав. Я завжди його розвивала у духовному напрямку, щоб він виріс доброю, цивілізованою людиною», – розповідає пані Інна.

За словами очевидців, били Олександра п’ятеро хлопців, двоє інших стояли збоку і спостерігали. Після конфлікту хлопця привели додому. Мама відразу викликала швидку допомогу та поліцію. У травмпункті йому надали першу медичну допомогу, зробили рентген. Олександра госпіталізували зі струсом головного мозку, переломом руки, побоями середньої важкості. Голова його була у синцях, була підозра на перелом носа, зауважує жінка.

Наступного ранку Дмитро телефонував до Олександра, просив пробачення, наголошував на тому, щоб його мама не вживала жодних заходів. Пані Інна взяла трубку і повідомила, що звернулася до правоохоронців. Дмитро з батьком приходили до Олександра в лікарню, хлопець перелякався, чув від гостей, що йому все полікують, нехай мама візьме гроші. Відповів, що мамі гроші не потрібні, вона хоче справедливості.

Історія на цьому не закінчилася. До жінки телефонують батьки хлопців з погрозами та криком. Зокрема, мама Дмитра казала, що зробить Олександрові те, що не встиг зробити її син. Інна зізнається, що їй важко, вона дуже боїться, п’є заспокійливе, переживає за сина. Стан у хлопця і досі важкий. Він приймає заспокійливі ліки, спить погано, щоразу переживає те, що сталося.

Мама Дмитра запевняє, що билися між собою всього два хлопці, інші діти у бійці участі не брали, у бійку не втручалися і хлопців не розбороняли. «Олександр перший штовхнув плечем Дмитра. З того почалася бійка», – переконує жінка.

Аргументація щодо звернення матері Олександра до правоохоронців у жінки проста: вона чекає, щоб їй заплатили гроші. Для цього й поклала сина в лікарню. Мовляв, батько Дмитра був у медичній установі, бачив там Олександра, хлопець почував себе добре, жодних описаних травм у нього немає.

Читайте також  Дівчина-геймер шокувала Інтернет, коли в прямому ефірі на своєму каналі зізналася у вбивстві…

«Вона виховує сина сама. У неї це позашлюбна дитина, тож вона хоче доларів. А я сказала їй, що гроші платити не маю за що. Моя дитина також постраждала, у нього були забої на тілі і на голові. Я сама сина лікувала, нікуди не зверталася – куди звертатися, коли хлопці між собою побилися», – продовжує жінка.

За кілька днів після конфлікту родичі Дмитра також повели його знімати побої. У дитячу лікарню пішли вже після того, коли почули звинувачення у побитті Олександра. Батьки обурюються, що до конфлікту замішують інших дітей, “шиють” групове побиття.

Пані Ірина, мама ще одного учасника інциденту – Максима, розповідає, що конфлікт розпочав Олександр. Він підійшов до хлопців, від нього пахло алкоголем. Дмитро запитав його, чи він п’яний. Олександр розлютився, почав лаятися, вів себе агресивно. Тоді пішов у двір, привів з собою приблизно 25 дітей, щоб битися з кривдником.

«На момент конфлікту мого сина там не було, він з хлопцями пішов у магазин. Коли повернувся, обоє хлопців – Олександр і Дмитро – лежали на землі і билися. Довкола стояли всі хлопці, кричали, ніхто не втрутився. Мій син, який займається боротьбою, і ще один хлопець розтягли їх», – продовжує жінка.

За її словами, обоє учасників бійки побиті однаково. Єдина різниця – в тому, що Дмитро вдома не сказав, що відбулося. Жінка спростовує слова матері Олександра про групове побиття. Звертає увагу на те, що всі діти займаються спортом, тож якби вони накинулися на одного, струсом мозку не обійшлося б. А ще вона не розуміє, для чого мама Олександра ставить пляму на долі свого сина і майбутньому інших дітей.

Читайте також  Хлопець поїхав на літні канікули, а повернувся дівчинкою з милим личиком Кім Кардашьян

У цій справі слідчим Івано-Франківського міського відділку поліції проводиться досудове розслідування за ст. 125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження. Порушення карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, виправними роботами на строк до одного року, арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.

Відгородити дитину від конфліктів неможливо, коментує ситуацію психолог, директор обласного центру практичної психології і соціальної роботи Людмила Підлипна. Якщо це стосується булінгу, тобто проявів агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування, дитину краще забрати з колективу, щоб вона не проходила такий травматичний досвід. Хоча не всі ситуації можна називати булінгом. Слово це наразі популярне, усі невирішені ситуації між дітьми батьки називають саме так.

«Діти повинні навчитися відстоювати свої кордони, вміти аргументувати свою думку не лише за допомогою грубої сили, кулаків, а й проявляти гнучкість, вчитися домовлятися. Варто також зрозуміти, чому дитина опиняється в ролі жертви, чому не може себе відстояти. У будь-якому випадку батькам варто підтримувати дитину і завжди бути на відстані протягнутої руки, на яку можна спертися», – рекомендує фахівець.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -