Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що втілення у життя урядової так званої реформи системи охорони здоров’я без впровадження системи медичного страхування є неприпустимим, і в саме такій конфігурації негативним чином позначиться на якості надання медичних послуг, та зробить загалом медичні послуги недоступними для більшості населення країни.
«Нинішня реформа системи охорони здоров’я – реально страшна. Тому що сьогодні без утворення страхової медицини запровадили платний вторинний і третинний рівень надання медичних послуг», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру на телеканалі «NewsOne».
Політик пояснила, що сьогодні внаслідок реформи первинної ланки, відбудеться значне навантаження лікарів, і населення не зможе отримати якісні медичні послуги.
«Це означає, що ви будете приходити до сімейного лікаря – терапевта, який матиме понад 2 тис. пацієнтів. До нього також будуть приходити люди хворі і на туберкульоз, і на якісь інфекційні захворювання – все буде відбуватись у одного лікаря», – обурилась вона.
Водночас, реформа вторинного і третинного рівня надання медичних послуг передбачатиме, що за послуги таких фахівців як кардіолог чи гастроентеролог «люди змушені будуть платити із власної кишені».
«Скільки людей зможуть собі це оплатити?! Адже звичайна операція із видалення апендициту буде коштувати десятки тисяч гривень! А якщо говорити про складні операції, то людям не буде за що лікуватись, в той час як держава не буде брати за це відповідальність», – акцентувала Голова Партії ВО «Батьківщина».
Юлія Тимошенко також обурилась тим фактом, що нинішня влада не зацікавлена у тому, щоб побудувати успішну систему охорону здоров’я, і головний доказ цьому – зниження удвічі бюджетних видатків на фінансування галузі.
«У 2013 році на медицину в Україні витрачалось 7,7 млрд дол., а зараз – 3,7 млрд. дол. Це – реальне знищення системи охорони здоров’я, лікарів і медичних сестер, які будуть їхати за кордон», – пояснила парламентарій.
Юлія Тимошенко також сказала, що такий підхід до процесу реформування системи охорони здоров’я є неприпустимим, і команда «Батьківщини» має системні напрацювання щодо реформування галузі з принципово інакшим підходом.
«По-перше, необхідно запроваджувати повноцінну всеохоплюючу страхову медицину, де за рахунок зниження податків медичну страховку працівнику буде оплачувати роботодавець, а тим людям, які не працюють – сплачуватиме держава. Невідкладна допомога має надаватись безкоштовно», – чітко акцентувала політик.
«Ми поставимо все на свої місця, спершу – страхова медицина, а потім – правильний розвиток системи охорони здоров’я з належним фінансуванням. Ми зібрали команду сильних фахівців, які знають, як реформувати галузь, і ми будемо презентувати країні нову систему охорони здоров’я», – підсумувала Юлія Тимошенко.
Шукайте деталі в групі Facebook