Середня тривалість життя залежить від вікової категорії, країни та стану здоров’я.
Скільки разів ви замислювалися над тим, як багато часу лишилося на Землі людям? Вчені з Інституту показників і оцінки здоров’я створили з цією метою окремий проект під назвою “Глобальне дослідження захворюваності”. Він дозволяє вирахувати середню тривалість життя з урахуванням віку, статі та країни.
Як це працює?
Наприклад, люди, народжені в 2016 році, можуть прожити на 7 років довше за тих, хто народився 25 років тому. Аби дізнатися, що до чого, треба заповнити дані про себе. Цей калькулятор досить простий, в ньому використовувалися останні доступні дані (2016 року).
Очікувана тривалість життя – це число років, яке людина, за статистикою, може прожити з урахуванням його віку, статі та країни проживання. В “Глобальному дослідженні захворюваності” очікувана тривалість життя розрахована на основі даних про смертність за різними віковими групами.
Вікові категорії
Припустимо, дівчинка, яка народилася в Мексиці в 2016 році, може прожити до 79 років, а жінка, якій в 2016 році виповнилося 65, – до 84. Очікувана тривалість її життя вища, бо вона вже дожила до 65 років.
Значення в калькуляторі тривалості життя округлені до найближчого числа. Показник числа років життя, що залишилося, які людина, за статистикою, може прожити з хорошим здоров’ям, розраховувався на основі очікуваної тривалості життя.
Калькулятор створений з розрахунку, що рівень смертності і захворюваності буде незмінним протягом життя людини. Таким чином, він не враховує можливі наукові прориви в медицині. Але загалом ідея досить цікава.
Шукайте деталі в групі Facebook