Українців затримали за нелегальне перевезення мігрантів
У Греції було затримано 148 українських громадян, із них 132 обвинувачуються у нелегальному перевезенні мігрантів.
Цю інформацію 15 березня на брифінгу повідомив Василь Кирилич, офіційний представник департаменту консульської служби МЗС України, пише “Інтерфакс-Україна”.
“За результатами зустрічі в Міністерстві юстиції Греції минулого тижня грецька сторона повідомила, що станом на 5 березня 2018 року в Греції затримані і утримуються 148 громадян України. 105 із них засуджені до різних термінів покарання, по 43 проходять слідчі дії, або ж справа знаходиться на етапі досудового розслідування”, – сказав він.
Як говорить Кирилич, серед громадян України – люди, яких затримали за перевезення нелегальних мігрантів та члени екіпажів іноземних суден.
“132 затримані саме за перевезення нелегальних мігрантів”, – зауважив представник МЗС.Він наголосив на тому, що у 2017 році за рішенням суду достроково були звільнені 16 громадян України, у 2018 звільнили ще трьох.
“Ми продовжуємо констатувати висхідну динаміку затримань громадян України за перевезення нелегальних мігрантів”, – відмітив Кирилич.
За нелегальне перевезення мігрантів закони Греції передбачають до 25 років позбавлення волі.
Як повідомляв раніше портал “Знай.ua”, Македонія і Греція домовилися почати переговори, щоб вирішити суперечку через назву.
Як пише Reuters, саме назва заважає Македонії приєднатися до НАТО і Євросоюзу. Грецькій стороні не подобається назва “Македонія”, оскільки її і деякі статті конституції сусідньої країни можна використовувати для територіальних претензій на північний регіон Греції з такою ж назвою.
Також портал повідомляв про те, що російський президент Володимир Путін у кращих традиціях “руского міра” вирішив присвоїти македонцям частину болгарської історії, болгар це, цілком прогнозовано, обурило.
Крім того, суперечка з Грецією заважає Македонії вступити у Євросоюз і НАТО, тому країна готова трохи змінити власну назву, додавши до неї географічне уточнення.
Як повідомляє видання Reuters, про це заявив глава уряду Македонії Зоран Заєв. “Я хотів би, щоб переговори (з Грецією – ред.) досягли успіху… Ми готові до географічного уточненню в назві”, – сказав прем’єр-міністр.
Шукайте деталі в групі Facebook