“Повинні будуть сплатити податок”: чого слід очікувати простим українцям під час заповнення нульової декларації

Заповнення нульової декларації може бути дуже складною справою для середньостатистичного українця. Крім того, податкова амністія, як ще називають цей процес, може стати певною крапкою відліку, яка дозволить податковим органам детально відстежити майно декларантів.

Таку думку висловив народний депутат від “Народного фронту” Олександр Кірш у коментарі ресурсу “Обозреватель“.

“Нульова декларація буде залежати від того, який закон буде ухвалено. Законопроектів дуже багато. Справедливим був би законопроект, за яким ті кошти, які людина бажає задекларувати, але не може пояснити їхнє походження, повинні бути теж продекларованими, з них повинен бути сплаченим якийсь податок. Можливо, трохи менше, ніж стандартний, щоб стимулювати чесність. І після цього з’явиться можливість в наступних деклараціях відстежувати тільки різницю з цим вихідним рівнем. Тобто має бути якась точка відліку”, – зауважив він.

На переконання парламентаря, держава повинна мати можливість перевірити правдивість зазначених даних, щоб унеможливити майбутні нелегальні доходи.

“Задекларував мільйон доларів, яких у нього ще немає, але який збирається вкрaсти, отже у разі чого, він повинен його показати та заплатити податок. Якщо цей податок буде меншим, аніж стандартний, то тоді будуть декларувати більше, ніж є. Із запасом на майбутнє. Тому тут обидві точки зору мають право на існування”, – переконує народний обранець.

За його словами, форма заповнення декларації є вельми складною.

“У мене два доктори економічних наук консультувалися, як її заповнити. Я їм як міг пояснював, але вони сказали, що краще заплатять штраф, ніж будуть цим займатися. Плутається і саме НАЗК, коли дає безграмотні роз’яснення, які суперечать податковому кодексу. Потрібні фахівці, а не ті бандюки, які пішли в антикорупційні оргaни”, – констатував Кірш.

Читайте також  Україна підпише безвіз із ще однією країною

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -