Готуйтеся вже сьогодні! В ніч з 12 на 13 грудня – День святого апостола Андрія: ось що категорично заборонено робити в цей день

13 грудня всі православні відзначають день святого апостола Андрія Первозванного. У народі досі живі традиції, що можна і не можна робити цього дня.

З давніх-давен вважалося, що день святого апостола Андрія Первозванного пронизаний чарами і магією. Не дарма дівчата в ніч з 12 на 13 грудня традиційно збиралися разом і розпочинали ворожіння на долю і суженого.

Ще свято Андрія Первозванного у простолюдді здавна називають Калитою (у цей день дівчата пекли калиту — корж із білого тіста, що символізує сонце).

У народному календарі слов’ян день святого апостола Андрія Первозванного — це час, коли починали відлік зимового святкового циклу, за яким йшли Новий рік і Різдво. Цього дня у католицьких християн є першим днем ​​Різдвяного посту.

У народі вірять, що з Андрієва дня і до Водохреща (19 січня) не можна брати нитку з голкою, щоб не спіткала біда. Крім того, згідно з легендами будинок, де з великим трепетом святкували день святого апостола Андрія Первозванного, чекав щедрий урожай.

Також у день святого апостола Андрія Первозванного досить багато прикмет, більшість яких пов’язані з водою в ополонці і з сіном. Так, підкидають вгору соломинки: скільки пристане до стелі, настільки й буде велика сім’я, в якій в майбутньому жити дівчині.

Наприклад, здавна в цей день дівчата зачерпували трохи мулу з річки і розглядали його: попалася тріска — суджений буде теслею, клапоть шкіри — шевцем. Крім того, з ополонки набирали воду і слухали її: якщо шуміло — бути хуртовині, тиша — зима буде спокійною.

Так, 13 грудня люди спостерігали за погодою: якщо йде сніг і не розтає, то він не зійде ще такі 110 днів. Якщо є мороз, але сонячно — урожай буде багатим.

Читайте також  "Мишко з**бав до гикавки": у мережу злили скандальне листування про "поділ бюджету" охорони здоров'я

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -