Страшна трагедія! Їдкий дим і вогонь просто з-під землі, на Черкащину ніби кінець світу прийшов

Із 17 вересня на торфовищах поблизу селища Ірдинь тривають роботи з ліквідації пожеж, передає Корупція.Інфо

Спільними зусиллями пожежно-рятувальних підрозділів та інших спецслужб вдалося загасити вогонь на площі 22 га, ще залишилося 29 га.

На місці пожежі розгорнуті сили та засоби Черкаського зведеного загону, пожежну та спеціальну техніку Білозірського та Дубіївського лісництв, пожежні розрахунки місцевої пожежної охорони та Міністерства оборони, ДП “Черкаситорф”.

Загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входить 40 одиниць техніки та 110 фахівців. Створено 5 оперативних дільниць, працює 26 пожежних стволів.

Рятувальники кажуть: завдяки дощам, які пройшли вихідними, їдкий дим із торфовищ не добрався до Черкас. Однак вітром подекуди все одно доносився смог.
До таких загорань із настанням осінніх польових робіт та сезону полювання часто призводить людський фактор. Зокрема, мисливці, рибалки і туристи, що відпочивають в екосистемах, а також власники приватних домогосподарств, сільгоспвиробники, які розкладають багаття, випалюють на відкритих територіях суху траву, а на полях стерню та пожнивні рештки.

Специфіка гасіння торф’яних пожеж через захоплення великих площ, високу стійкість горіння вирізняється своєю довготривалістю, що істотно впливає на екосистему.

Найбільш дієвим способом боротьби із торф’яними пожежами, особливо ґрунтовими, є створення навколо території мінералізованих канав шириною 0,7–1 м і глибиною до мінерального ґрунту або ґрунтових вод. Саму пожежу гасять шляхом перекопування палаючого торфу і заливання його великою кількістю води. Оскільки температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів, значна частина води, що потрапляє до зони горіння згори, випаровуюється, не встигаючи досягнути вогнища. Для ліквідації торф’яної пожежі необхідні дуже великі обсяги води. За розрахунками, для ліквідації горіння 1 кг торфу необхідно 20 літрів води.

Читайте також  У Харкові загорівся гуртожиток: евакуювали понад 70 людей

Торф’яні пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілий грунт (прогар) людей і техніки. Торф повільно прогорає на всю глибину, яка може досягати 6-8 і більше метрів. Навіть після ліквідації пожежі тривалий час після вигоряння всередині зберігається висока температура. Задушливий смог – на 90 відсотків результат горіння торфовищ, а не лісів. До складу смогу входить чадний газ, дрібні зважені частинки, бензол та інші продукти горіння, що можуть призвести до погіршення здоров’я громадян. Тому на місці працюють медики

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -