Українці знайшли вигідну заміну роботі в Польщі і Росії

Біля посольства Піднебесної шикуються величезні черги за візами, незважаючи на чималу вартість – $100-130. Щоб потрапити всередину, потрібно займати чергу з опівночі. Їдуть у Китай як туристи, так і ті, хто бажає там працювати або вести бізнес, пише видання “Вести”.

«Щоб встигнути здати документи, потрібно прийти до посольства не пізніше опівночі. Там вже будуть стояти турагенти з сумками з паспортами, один такий зайде – і 1,5 години там пробуде», – радив досвідчений бізнесмен, який часто буває в Китаї.

«Прийшов о 6 ранку, а тут вже черга з 500 осіб. Постояв пару годин і зрозумів, що марно, приїду вже завтра вночі і буду ночувати тут», – розповідає киянин Іван Тарасенко.

Представник турфірми Олег Неверов розповів, що в Китай в основному їдуть на роботу вчителями, танцюристами або на виставки товарів в Пекін, Шанхай або Гуанчжоу.

«Припустімо, в останньому знаходяться всі ключові світові виробництва – наші туди їдуть і возять свої продукти на виставки», – каже Неверов.

Основна мотивація для роботи в Китаї – високі зарплати. В основному потрібна молодь.

Зарплата від $ 1000 в місяць. Китайці кличуть українців працювати “європейцями”. «Там пропонують хороші зарплати (від $1-2 тис. до $15 тис. на місяць. – Авт.). Працюють в розважальних парках, в красивих костюмах. Наша зовнішність їм дуже подобається, тому звертають увагу на молодих і підтягнутих. Кастинги проводяться в Україні – на них приїжджають роботодавці, знайомляться з молодими людьми, дивляться, як вони себе ведуть на сцені. Найчастіше це випускники естрадно-циркових училищ», – говорить менеджер компанії ART SKY Agency Анна Лоцманова.

За словами керівника центру розвитку туризму України Володимира Царука, українці відкривають в Піднебесній філії своїх фірм або вивчають можливості збуту своїх товарів на китайських ринках.

Читайте також  Передбачення Ванги, що збулися, та її прогноз для України

«Китай користується стабільним попитом. Зараз багато підприємств з виробництва гаджетів, текстилю відправляють туди своїх людей, щоб контролювати якість робіт, – людина вважається співробітником в Україні, але живе в Китаї, укладає там договори з фабриками. Інтерес до Китаю є і у аграріїв, які також часто звертаються до посольства і якраз стоять в чергах», – пояснює HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Возять товари. Олексій Павленко, колишній тренер з фітнесу, в Китай поїхав два роки тому. «Спочатку мені знайомий запропонував попрацювати охоронцем в клубі. Спочатку я подумав, що мені пропонують бути “вишибалою”, але з’ясувалося, що ти швидше, як прикраса в цьому клубі, тільки всю ніч доводиться стояти на ногах, не можна присісти. Самі китайці спокійні, навіть коли вип’ють. Але для клубу важливо, що у них працюють люди зі світлою шкірою”, – каже Олексій.

Потім, коли клуб все-таки накрився, він працював барменом. “Робота відмінна, я заробляю $ 2 тис. Плюс чайові”, – каже Олексій. А ось киянка Вікторія Сушко розповіла, що їздить за товаром в Піднебесну кілька разів на рік: “Ми з подругою завжди їздимо туди на виставки. Укладаємо контракти на поставку шуб, хутряних курток, взуття. Останній раз вдалося закупити партію китайських гаджетів – смартфони, розумні годинник. Взагалі, китайці – порядні партнери, рідко коли обманюють”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -