Ніж в спину Росії: Китай пішов на неочікуваний крок – що задумав Пекін

Ніж в спину Росії: Китай пішов на неочікуваний крок – що задумав Пекін

Дії Пекіну матимуть негативні наслідки для країни-агресора, адже у Росії китайські бренди автомобілів набирають популярності.

Міністерство торгівлі Китаю нещодавно застерегло національних автовиробників від ризикованих інвестицій за кордоном, оскільки компанії прагнуть розширити свій вплив на тлі уповільнення внутрішнього ринку.

Як повідомляють обізнані джерела Reuters, на зустрічі, що відбулася на початку липня, влада порадила уникати інвестицій в Індію та застерегла від співпраці з Росією та Туреччиною, посилаючись на потенційні політичні та економічні небезпеки. Трохи більше повезло Європи та Таїланду, для них поради були більш м’якими, проте ризики також підкреслювалися.

Уряд Пекіну рекомендував автовиробникам використовувати зарубіжні заводи для фінального складання авто з частин, які постачаються з Китаю, щоб мінімізувати можливі геополітичні загрози.

Такі дії матимуть негативні наслідки для країни-агресора, адже у Росії китайські бренди автомобілів набирають популярності після виходу західних компаній через санкції. За даними російських ЗМІ, компанія Chery навіть розглядала можливість виробництва автомобілів на російських заводах.

“Китайські автовиробники активно шукають шляхи розширення на іноземні ринки через проблему надлишку виробництва та зниження попиту на внутрішньому ринку, що призвело до гострої цінової конкуренції. Але спроби вийти на великі ринки, такі як Європа і США, стикаються з труднощами у вигляді підвищених тарифів на електромобілі”, – пояснює видання.

За даними Reuters, попри зацікавленість європейських країн, таких як Іспанія та Італія, в залученні китайських інвестицій в автомобільну галузь, китайські компанії все ще обережні щодо самостійного будівництва заводів. Складнощами є високі витрати та важка адаптація до місцевих законів і культур.

“Наприклад, Geely розглядає варіанти для відкриття заводу в Європі, але остаточного рішення ще не прийнято. Інші компанії, такі як Leapmotor, обирають співпрацю з місцевими партнерами та вже розпочали виробництво електромобілів на польському заводі Stellantis”,-пише Reuters.

Читайте також  Українку з песиком евакуює з Китаю літак ФК "Шахтар"

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело