Закон про мобілізацію: адвокат розповів, якими мають бути обмеження для ухилянтів
Він наголосив, що багато чоловіків призивного віку майже в 95% випадків за кордоном комфортно користуються всіма документами, банківськими рахунками і посвідченнями водія, які їм видала Україна.
Обмеження військовозобов’язаних у законопроекті про мобілізацію мали б стати частиною заходів щодо зменшень прав громадян України, які не дотримуються свого конституційного обов’язку. Про це заявив адвокат Юрій Танасійчук в ефірі КИЇВ24.
“Це не є саме покарання, це мало б бути частиною заходів щодо обмежень відповідних прав громадян України, які не дотримуються свого конституційного обов’язку щодо захисту суверенітету і незалежності держави, будучи її громадянином”, – зазначив адвокат.
Танасійчук пояснив, що є прихильником подібних обмежень щодо людей, які ухиляються від служби у ЗСУ, оскільки багато чоловіків призивного віку майже в 95% випадків за кордоном комфортно користуються всіма документами, банківськими рахунками і посвідченнями водія, які їм видала Україна.
“Звісно, не буде процедури автоматичного скасування, також і у межах країн ЄС, але це створить суттєві незручності для цих втікачів, суттєво скоригує таку безкарність для них”, – додав він.
Законопроект про мобілізацію – що відомо
Як повідомляв УНІАН, законопроект про мобілізацію у Верховній Раді, ймовірно, розглянуть у другій половині березня. У першому читанні народні депутати ухвалили його 7 лютого. Наразі триває розгляд правок, а їх – близько 4 тисяч.
Зазначимо, що командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк вважає, що мобілізованих повинні навчати інструктори з бойовим досвідом, які розуміють реалії та потреби війни. Командувач також розповів, що інструкторів без бойового досвіду відправляють на фронт, щоб вони його здобули. Він наголосив, що для перемоги нам потрібні підготовлені та навчені резерви, щоб використовувати їх у потрібний час.
Шукайте деталі в групі Facebook