Українські школярі можуть рік безкоштовно навчатися в США. Що за програма і як податися

Українські школярі можуть отримати стипендію на навчання до США. Таку можливість дає програма FLEX учням 8-10 класів.

Стати учасниками програми можуть учні 8-10 класів

Про програму йдеться у повідомленні на сайті Американських рад. Подати заявку на участь можна до 15 жовтня.

Про програму FLEX
Програму FLEX запустили в 1992 році, її фінансує Держдеп США. Щороку стипендії на навчання в Америці отримують 900-1000 школярів з країн Європи та Азії. Її мета – покращувати взаєморозуміння між країнами і надавати молоді можливості спостерігати за американським державним устроєм, бути його частиною. З 1993 року учасниками FLEX стали понад 29 тис. дітей.

Стипендія учасників програми покриває:

авіаквитки в обидва боки;

навчання в школі;

проживання в американській родині;

медстраховку, виняток – хронічні захворювання і стоматологія.

Ще школярі отримають $300 одноразової фінансової допомоги, які вони зможуть витратити після прибуття на предмети першої потреби, наприклад, підручники. Щомісячна стипендія становитие $125.

Хто може податися на конкурс і як він відбувається
Для участі в програмі школярі повинні відповідати досить довгого списку вимог (повний – тут ). Стати конкурсантами можуть:

учні 8-10 класів;

які народилися в перід з 1 січня 2005 року до 15 липня 2007 роки;

з гарною успішністю;

які володіють англійською мовою.

відповідають вимогам для отримання візи США J-1.

не перебували в США більше 3 місяців протягом останніх 5 років.

Заявку можна подати до 15 жовтня на сайті Американських рад – форма буде доступна після реєстрації.

Конкурс включає три етапи і триває з вересня до грудня онлайн:

На I турі потрібно заповнити анкету та написати три твори на задані теми англійською мовою протягом 10 днів від моменту подачі заявки.

На II турі – скласти невеликий письмовий тест з англійської мови.

Читайте також  Дітей хочуть відправляти до школи з 5 років: Горбачов оцінив "примітивну" ідею Шкарлета

На III турі – заповнити анкети, написати твори англійською, пройти співбесіду і скласти стандартизований тест з англійської мови.

Після третього туру документи учасників відправлять до Вашингтона. Там незалежна комісія вирішить, хто стане учасником програми, кому відмовляють, хто отримає статус альтернативного кандидата (на випадок, якщо хтось відмовиться від участі).

Фіналістів та альтернативних кандидатів визначать у квітні-травні 2022 року. Скільки точно буде фіналістів та альтернативних кандидатів, наразі невідомо.

Переможці конкурсу повинні будуть підготувати документи для отримання візи. На навчання в США вони поїдуть в серпні 2022 року, повернуться в травні – червні 2023 року. До поїздки, влітку, вони обов’язково мають пройти програму довиїздної орієнтації.

Як повідомляли в Міністерстві освіти і науки, в цьому році 48 українських школярів із 18 областей отримали стипендії Ukraine Global Scholars на навчання у престижних школах-пансіонах і університетах США, Канади, Німеччини та Китаю.

OBOZREVATEL раніше повідомляв, що університет ім. Т.Шевченка та КПІ включили до світового рейтингу з працевлаштування QS Graduate Employability Rankings 2022. Київський національний університет імені Тараса Шевченка розташували на позиції 301-500, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – на позиції 501+.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело