Згідно з церковним календарем 11 травня відзначається Радониця, або Батьківський день. Це день особливого поминання покійних, який щороку настає на дев’ятий день після Великодня.
“Апостроф” розповідає, як правильно поминати своїх померлих рідних і близьких на Радоницю.
Коли Радониця 2021
Дата Радониці залежить від Великодня. Це свято завжди припадає на дев’ятий день після свята Світлого Воскресіння Христового та у вівторок після Світлої седмиці. У 2021 році Радониця відзначається 11 травня.
Що таке Радониця
Назва поминального дня Радониця походить від слова “радість”, бо вважається, що в цей день не можна сумувати за покійними, а потрібно радіти і вірити у вічне життя і воскресіння душі в іншому вигляді. Цей день вважається Великоднем для покійних.
У церквах, починаючи з Радониці, відновлюється проведення панахид (поминальних служб) за покійними, яких не було в дні Страсної і Світлої седмиць.
У народі цей день відомий під іншими назвами – Гробки, Проводи, Червоний або Радоницький тиждень.
Традиції Радониці
Церква не підтримує народний звичай трапези на кладовищі. Натомість їжу, яку принесли для покійних, радять віддати нужденним, а вдома з близькими влаштувати скромний обід.
Крім того, на Радоницю до могил рідних також запрошують священика, який над могилою читає молитву і окроплює її освяченою водою.
Що не можна робити у Радоницю
На Радоницю категорично заборонено сваритися та лихословити. Краще згадувати покійних добрим словом і проводити час у молитві.
У Батьківський день також не можна займатися важкою фізичною працею, зокрема, працювати на землі. Замість цього потрібно навести лад на могилах.
Шукайте деталі в групі Facebook