Хвиля жорстких карантинних обмежень у всій країні змусила батьків знову заговорити про
Право на владу: скільки школярів відвідують офлайн-заняття
якість онлайн-навчання їхніх дітей: хтось приємно здивований таким форматом, а хтось на дистанційку скаржиться.
Яким має бути дистанційне навчання та куди скаржитись, якщо є нарікання, – розповіли у Сніданку з 1+1.
Центр демографічних наук Оксфордського університету провів дослідження серед учнів нідерландських шкіл. За вісім тижнів, протягом яких навчання було дистанційним, діти з високими успіхами недовчили 1/5 частину матеріалу, а їхні слабші однокласники – до половини всього, що їм викладали. Дослідження недарма провели саме в цій країні, адже організація дистанційки тут одна з найкращих у світі.
У спільноті “Батьки SOS” у Facebook батьки скаржаться, що в деяких школах онлайн-уроків немає взагалі. Усе надсилають на пошту і вчитись доводиться фактично самостійно. Приміром, мама запорізької семикласниці Оксана Деребенко ділиться: щонайменше половина уроків її доньки – це надіслані в месенджерах чи на пошту завдання.
На тих уроках, які все ж відбуваються онлайн, часто стаються технічні непорозуміння. “Наприклад, прийшов код конференції, діти вводять його, а зайти не можа. Як наслідок, урок вже триває, діти пишуть, аби вислали інший код. і Виходить 10-15 хвилин з’ясовують – що і як”, – скаржиться жінка. Вона додає: хоч донька – сумлінна учениця, але після дистанційки доведеться надолужувати певні прогалини в знаннях.
Утім, режисерка “Сніданку” Ірина Деменюк має зовсім інше враження від дистанційного навчання: вона приємно здивована, а її донька-першокласниція – взагалі в захваті. Всі уроки у дівчинки відбуваються онлайн. “Раніше нам відправляли відео з фізкультури і з хореографії, а зараз вони навіть дистанційно займаються. Трудове навчання теж дистанційне”, – розповідає.
Якщо вчителі приділяють мало уваги своїм учням і обмежуються лише письмовими завданнями, то варто скаржитись. “У вчителя є керівник – директор. Тобто безпосередньо до директора треба звертатись відразу в письмовій формі. Якщо він не реагує, то до органів управління освітою, відділи, управління, департаменти освіти”, – радить представник Громадської організації “Батьки SOS” Роман Бондаренко.
Прогалини у знаннях дитина може заповнити за допомогою “Всеукраїнської школи онлайн” – це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів. Вона абсолютно безкоштовна. Але дистанційне навчання все ж не може повністю замінити класичне, кажуть фахівці. Адже українська програма розрахована винятково на навчання в класах. “Те, що ми вчимо в кабінетах, намагаємось вчити через комп’ютери. Це не працює. Тобто треба змінювати програму, змінювати підходи, взагалі все міняти”, – наголосив фахівець.
За його словами, завдяки дистанційному навчанню зменшилась кількість скарг на булінг як з боку дітей, так і з боку вчителів.
Шукайте деталі в групі Facebook