Жителі ОРДЛО можуть безкоштовно лікуватися від COVID-19 в Україні, – Ляшко

Із кінця 2020 року жителі окупованих районів Донецької та Луганської областей можуть пройти швидкий тест на антиген до COVID-19 на КПВВ і за необхідності отримати безкоштовне лікування.

Про це під час дискусії “COVID-19 pandemic in the context of humanitarian crisis: East Ukranian situation” заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає “Укрінформ”.

У пунктах пропуску люди, що в’їжджають на територію України, встановлюють мобільний додаток “Дій Вдома” і роблять тест на COVID-19 у сервісній зоні. Якщо він негативний, самоізоляція або обсервація не потрібна, а інформація про це з’явиться в базі.

У разі, якщо у людини немає можливості встановити додаток, вона повинна пробути 14 днів у пункті обсервації, щоб перевірити, чи не з’являться у неї симптоми коронавірусу. Якщо це трапиться, лікування в Україні буде для неї безплатним, як і для всіх жителів підконтрольних територій.

Громадяни, які не хочуть робити тест на КПВВ, теж повинні встановити додаток, а потім протягом 48 годин доїхати до зазначеного пункту самоізоляції або пройти тестування в приватній лабораторії.

Ляшко зазначив, що з весни 2020 року матеріально-технічне забезпечення лікарень значно покращилося, особливо в Донецькій і Луганській областях.

“Більшість лікувальних установ обласного рівня залишилися на непідконтрольній території України, і тому це вимагало від МОЗ, ОДА значних зусиль, щоб наростити можливості матеріально-технічної бази”, – сказав санітарний лікар.

За весь період пандемії на неокупованій частині Донецької області коронавірусом заразилися 44 тис. людей, 902 з них померли. На Луганщині було виявлено 13 тис. хворих, кількість летальних випадків – 397.

Нагадаємо, що на ранок четверга, 4 лютого, в Україні офіційно підтверджено 1 232 246 випадків коронавірусної інфекції. З них 5082 – виявлено за минулу добу, що на 1797 більше, ніж за день до цього.

Читайте також  Науковці запропонували новий метод лікування COVID-19: однак є ризики

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело